Ostry kaszel u dziecka – co podać?

Co podać na ostry kaszel u dziecka

Ostry kaszel u dziecka to popularna dolegliwość, która może towarzyszyć wielu różnym chorobom. Ze względu na charakter silnego kaszlu u dziecka, wyróżnia się jego wersję suchą oraz mokrą. Jeśli chodzi natomiast o czas trwania męczącego kaszlu u dziecka, dzieli się go na ostry, przewlekły oraz przedłużający się. Jakie są przyczyny kaszlu u dziecka? Jak leczyć kaszel u dziecka?

Częsty kaszel u dziecka – co robić?

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że kaszel u rocznego dziecka, a także u starszych pociech, nie jest chorobą, lecz objawem. W związku z tym, postępowanie powinno być ukierunkowane na leczenie konkretnego schorzenia. Co na kaszel u roczniaka w przypadku bakteryjnych infekcji dróg oddechowych? Dolegliwości tego typu mogą być leczone wyłącznie przy pomocy antybiotyku. Suchy, okropny kaszel u dziecka leczy się natomiast objawowo. Nie każdy rodzic jest tego świadomy, lecz duszący kaszel u dziecka bywa naturalnym objawem mającym na celu oczyszczanie dróg oddechowych. Optymalne postępowanie w przypadku duszącego kaszlu u dziecka to stosowanie wszelkiego rodzaju metod mających na celu zamianę jego suchej odmiany na produktywny i ułatwianie odkrztuszania wydzieliny. W przypadku kaszlu suchego i bardzo męczącego, można zahamować odruch kaszlowy przez stosowanie preparatów przeciwkaszlowych.

Niekiedy spotkać możemy się także z kaszlem i wymiotowaniem u dziecka. Zatkany nos lub infekcja dróg oddechowych mogą spowodować wymioty w szczególności, gdy maluch kaszle. Wymiotować może on również w związku z alergią lub infekcją ucha.

Kaszel w nocy u dziecka

Męczący kaszel u dziecka w nocy bardzo często spowodowany jest infekcją dróg oddechowych. Kaszel u niemowlaka w nocy z odkrztuszaniem bywa objawem zapalenia oskrzeli. Ataki suchego kaszlu podczas snu wskazywać mogą na astmę, refluks oraz problemy z sercem. Gdy zaobserwujemy kaszel w nocy u dziecka, jak pomóc maluchowi w takiej sytuacji? Leczenie uzależnione jest tutaj od choroby podstawowej. Zastosowanie znajdą tutaj, w zależności od objawów, leki przeciwkaszlowe lub wykrztuśne.

Kaszel u dziecka – co podać?

Jak załagodzić kaszel u dziecka? Jeśli jest on suchy, podać można leki przeciwkaszlowe. Uwaga! Stosować można je nie dłużej niż przez 5 dni. Co na początek kaszlu u dziecka o charakterze mokrym? W tym przypadku zastosowanie znajdą leki rozrzedzające wydzielinę. Warto zadbać również o nawilżanie powietrza w pokoju dziecka i regularnie go wietrzyć. Maluchowi podawać można również domowej roboty syrop z cebuli, który przygotowuje się krojąc ją w cienkie plastry, posypując trzema łyżkami cukru, odstawiając w ciepłe miejsce na godzinę, a gdy puści sok, wstawić do lodówki na całą noc.

Dodaj komentarz